E mërkurë Night Lista Prayer

Shkarko listën e lutjes në formatin Adobe Reader duke klikuar këtu

Submit lutje formë kërkesa është në fund të kësaj faqeje

_______________________________

23 korrik 2014

Kërkesat Lutja për Anëtarët

 1. Chris Quinn - Testet bërë hënë, arteriet karotide. Shtëpi pushimi disa ditë, duke pritur për rezultatet dhe planit të veprimit nga ana e mjekut, nëse ajo të jetë ilaç ose procedurë. (7/22)

 2. Jeanette Bradshaw - Shkoi përsëri te mjeku të hënën. Ajo do të ketë teste shtesë të premten. Gjithashtu të jetë në namaz për Z. Charles Bradshaw. (7/21)

Anëtarët & Të afërmit në asistuara Care Facilities

Jenny Carrier - Crestpark shtëpi pleqsh

Mary Katherine Fleming - Qendra ndihmuar që jetojnë në Conway.

Murray Harris - River Ridge Rehab në Wynne

Christine Edwards - St Francis Qendra ndihmuar jetesës

Qershor Merrell-St. Qendra Francis ndihmuar jetesës

Eugenia White-St. Qendra Francis ndihmuar jetesës

Lois Taylor - St Francis Qendra ndihmuar jetesës

Hazel Webb - St Francis Qendra ndihmuar jetesës (mami Sharon DeVasier-së)

Nevojat e vazhdueshme e lutjes

 1. Cheryl Dearing

 2. Albert Lewis - Prostata Kirurgjisë gusht 1 st

 3. Brett Bankat

 4. Joyce Burfield

 5. Kenneth Dearing

 6. Elizabeth Armstrong

 7. Murrell Quinn

 8. Ann Harbin

 9. Mary Willis

 10. Billy Scott

 11. Ruby Irwin

 12. Evelyn Dunn

 13. Oral Edwards

 14. Pat & Mary McNamee - Shëndeti

 15. Royce McEuen

 16. Robin Burns

 17. Mike Bender

 18. Oscar & Doris Collins

 19. Evelyn Tyer

Urime Bobby dhe Opal Chapman!

Foshnja Clipart

Prill Chapman Veasley lindi një vajzë fëmijë,
Abigail Jane, më e hënë, korrik 21, 2014.
Abigail peshonte £ 9 2oz dhe ishte 22 ¼ inç i gjatë.

Men & Women Shërbimi thirrur për detyrë aktive

 1. Caitlin Hargraves-Të vendosur në Hawaii. Bija e Xhimi & Susan Hargraves.

 2. Bethny Black - Të vendosur në Cheyenne Wyoming në Forcën Ajrore. Bija e Mickie Poindexter.

 3. Sam Hoffman, i biri i Kim (Horton) Flanagan, Little Rock, të vendosur në Fort Benning, GA. Nipi i Steve dhe Cindy Horton.

 4. Amber Davis - Të vendosur në Kaliforni për 2 vjet. Martuar kohët e fundit.

 5. Anthony Dilday, djali-in-ligjin e Gene & Allison Crawley stacionuar në Gjeorgji.

Lutja për Family Members 'dhe të tjerët

 1. Bethny Black - Vajza Mickie Poindexter-së, Bethany lindi një vajzë fëmijë peshon në në £ 2 të dielën 20 korrik th. Ajo dërguar në Spitalin e Fëmijëve në Denver. Bethany dhe burri i saj janë me vajzën e tyre. Mickie ka një fluturim direkt lënë të enjten për Cheyenne. Ju lutem lutuni për udhëtime mëshirë për të dhe të jetë në lutje për këtë familje. (7/23)

 2. Terry Belcher - Son-in-ligjin e Pat & Mary Mcnamee, burri i Judy. Ai ka qenë të diagnostikuar me kancer, duke pritur në raportet dhe rrjedhën e veprimit nga mjeku. (7/23)

 3. T. White - Nipi i Judy Jayroe. Ra natën e së shtunës dhe e goditi kokën e tij. Në DKA, gjakderdhje në tru ka ndaluar, por që ka dhimbje koke të rënda. (7/23)

 4. Wynette Tittle - Motra e Barbara Floyd. Duke shpresuar për të shkuar në rehabilitimin këtë javë, por ka disa derisa arritni fluide. (7/23)

 5. Sam Jones - Vëllai i Barbara Floyd. Në shtëpi dhe duke bërë rehabilitimin. (7/23)

 6. Fay Greene - Karen kuzhinierit Nënë, në pritje të raportit patologjisë në biopsi, CT scan tregoi asgjë të re. Zyra Doktor është caktimin një takim me një kirurg për të. (7/23)

 7. Linda Thies - Moved për rehabilitimin. Kushëri i Karen Cook. (7/23)

 8. Ruth pëllumb i egër - Motra e Shoqëri Karen Cook, Linda Ball. Kanceri është kthyer. Ju lutemi të jetë në lutje për të. (7/23)

 9. Joyce Gaylor - motra e Stanley Roberts, ajo është ende me vajzën e saj, duke bërë rehabilitimin dhe vazhdon të përmirësohet. (7/23)

 10. Richard & Jean Graves - RAPORTI Falënderimi!! Richard është jashtë spitalit. Duke punuar në një bazë të kufizuar në dyqanin e tij artificial. Jean është shtëpia dhe bëjnë mirë. (7/21)

 11. Lillian Kirk - mbesa e Tereza Leake, 4 vjet më e vjetër diagnostikua me lekë, një lloj të leukemisë. Vazhdo te lutem si ajo ka chemo. (7/16)

 12. Shtëpi Retha Barker-në. Djegurit ndërsa në spital. Ende shumë e sëmurë. (7/16)

 13. Kenny Hollingsworth - Xha Chelsea, jeton në Arkadelphia, kishte kirurgji kancer dhe është tani në shtëpi. (7/16)

 14. Randall Parker - bir i Judy Parker, asnjë kanceri në gjak. Nuk ka Update shtesë në dispozicion. (7/16)

 15. Anthony MEMS - roje të Sigurimit të punojnë për Lonnie Floyd. Ra dhe është në Metodist Spitali në Memphis. Ka filluar chemo. (7/15)

 16. Melissa Fogg Browning - mbesa e Lisa Jumper. A do të ketë chemo, rrezatimi nuk përcaktohet. Ju lutemi të jetë në lutje për të. (7/15)

 17. Wanda Dillahunty - Mik i Joy Harrison. Humbja e vajzës së saj dhe kujdestar, Gail Harwell. (7/15)

 18. Ann Moore - Duke marrë chemo. Ju lutemi të jetë në lutje për të. (7/15)

 19. Bob Getsinger - Vëllai i Sue Harris. Infeksioni në shpinë të majtë thembra nga të qenit në krevat aq shumë pas operacionit. (7/9)

 20. Brenda Brown - Gruaja e një roje të punës për Lonnie Floyd. Problemet gju, nuk ka kapak gju; duke bërë kirurgji gju korrik 25 th. (7/7)

 21. Alan gjatë II - Nipi i Olivia Fiorito. Ai është që ka probleme me krahun e tij të majtë dhe këmbën. Ju lutemi të jetë në lutje për të. (7/6)

 22. Woodridge Studentët - Tina Doby, mësues. Ju lutemi të jetë në lutje për studentët në WOODRIDGE. (7/6)

 23. Lin Jones - kushëri i Danny McCollum - Ka mëlçisë dhe kancerit të zorrës së trashë; trajtimet vazhdueshme chemo. (6/18)

 24. Haley Gray -. Mbesa e Mary Willis, do të lënë 6/30, për një udhëtim Misionit me World Vision, për 11 vende në 11 muaj me një ekip prej 50 Ju lutemi të jetë në lutje të vazhdueshme për të. (6/2)

 25. Andy Williams-diagnostikuar me sëmundjen e Lou Gehrig (4/28)

 26. Mary Jones - Motra e Betty Collins. Shëndeti, mbani në lutjet tuaja.

 27. Kim dhe Steve Dillard - Ju lutemi të vazhdojnë lutjet.

 28. Flora Files - Shëndeti. Motra-in-ligjin e Ruth Perkins dhe Jane Fleeman.

 29. Marc Crawley R57393; Sumter CI - H1116U; 9544 CR 476 - B; Bushnell, FL 33513

Shpëtimi - Të jetë në lutje për secilin

Lee Craig Mary Marion Marvin Larry Cathy Joe Terrylynn Lloyd

Judy Ben Casey Joe Michael

Jack Jerry Jennifer Gil

Ditëlindjet për 23-29 korrik

Vicki Forrester Brian Herbert Jaynee Claire Hill Ruthie Perkins

Evelyn Tyer Wesley Walker Kyle Woods Elia Jones

Ministritë e Kishës

Kujdesin Touch - 2 nd dhe 4-të të martën i çdo muaji, Gëzuar Dayers - 1 st premte të çdo muaji, Ministria Lule, Ministritë e grave - Gratë në Misionin takohet 3 muajt e vitit. 1 st Response, Basket Ministria, Ministria Cookie, parashkollor, Rinisë, Ministritë e fëmijëve - AWANA, Pikë Bonus, Music, Sigurimi i Perëndisë Veshje dollap, Disaster Relief, Handicap Ramp Ministria.

_______________________________________________

Në Kisha Baptiste e parë ne besojmë shumë fuqishëm në fuqinë e lutjes. Ne kemi bërë këtë formular kërkesë lutje në dispozicion në mënyrë që ju mund të na tregoni se si ne mund të lutemi të mirë për ju. Nëse ju do të donte për kërkesën tuaj të lutjes të mbetet private, ju lutem tregoni se në këtë formë. Të gjitha kërkesat private lutje do të shihet vetëm nga Pastor. Ju faleminderit për dorëzimin e kërkesave tuaja lutje dhe Zoti ju bekoftë!

Submit Kërkesë Lutja juaj
* Tregon fushë të kërkuara


CAPTCHA Image
Refresh Image