Среда вечер Молитва Листа

Превземи молитва листа во Adobe Reader формат со кликнување тука

Прати молитва барање форма е на дното на оваа страница

_______________________________

23 Јули 2014

Молитва Барања за членови

 1. Крис Квин - Тестови направено Понеделник, каротидните артерии. Дома одмара неколку дена, чекајќи на резултатите и план за акција од страна на лекар, дали тоа да биде лек или постапка. (7/22)

 2. Жанет Бредшо - вратив на лекар во понеделникот. Таа ќе се има дополнителни тестови во петокот. Исто така да биде во молитва за г-дин Чарлс Бредшо. (7/21)

Членови и роднини во Асистентката установи

Jenny оператор - Crestpark старечки дом

Марија Кетрин Флеминг - Живот центар во Конвеј.

Мареј Харис - реката Риџ Рехаб во Wynne

Кристин Едвардс - Свети Францис Живот центар

Јуни Merrell-Св. Френсис Живот центар

Евгенија белиот не-Св. Френсис Живот центар

Лоис Тејлор - Сент Францис Живот центар

Костенливи Веб - Сент Францис Живот центар (мама Шарон DeVasier е)

Продолжување Молитва потреби

 1. Шерил Dearing

 2. Алберт Луис - простата хирургија 1 август ул

 3. Брет банки

 4. Joyce Burfield

 5. Кенет Dearing

 6. Елизабет Армстронг

 7. Murrell Квин

 8. Ann Харбин

 9. Марија Вилис

 10. Били Скот

 11. Руби Ирвин

 12. Евелин Dunn

 13. Орален Едвардс

 14. Туп и Марија McNamee - Здравство

 15. Ројс McEuen

 16. Робин Барнс

 17. Мајк Бендер

 18. Оскар и Дорис Колинс

 19. Евелин Tyer

Честитки Боби и Опал Чепмен!

Бебе графика

Април Чепмен Veasley родила девојче,
Авигеја Јане, на Понеделник 21 Јули, 2014 година.
Авигеја мери £ 9 2oz и беше 22 ¼ инчи долго.

Сите мажи и жени повикани да активна должност

 1. Caitlin Hargraves-стационирани во Хаваи. Ќерка на Џими и Сузан Hargraves.

 2. Bethny Црно - стационирани во Cheyenne Вајоминг во воздухопловните сили. Ќерка на Mickie Poindexter.

 3. Сем Хофман, син на Ким (Хортон) Flanagan, Литл Рок, стационирани во Форт Бенинг, Џорџија. Внук на Стив и Синди Хортон.

 4. Килибар Дејвис - стационирани во Калифорнија за 2 години. , Неодамна се ожени.

 5. Ентони Dilday, синот зет на генот и Алисон Кроули стационирани во Грузија.

Молитва за семејството и другите членови '

 1. Bethny Црно - ќерка Mickie Poindexter е, Витанија родила девојче во мерењето на 2 £ на Недела 20 Јули. Таа испратена до Детската болница во Денвер. Витанија и нејзиниот сопруг се со нивната ќерка. Mickie има директен лет оставајќи четврток да Cheyenne. Молете се за патување милост за неа и да биде во молитва за ова семејство. (7/23)

 2. Тери Belcher - Син зет на Пат и Марија McNamee, сопруг на Џуди. Тој му е дијагностицирана со рак, чекајќи на извештаи и текот на акцијата од лекар. (7/23)

 3. Т Бело - внук на Џуди Jayroe. Падна во саботата вечер и ја удрил главата. Во MED, крварење на мозокот престана, но има тешки главоболки. (7/23)

 4. Wynette цртичка - Сестра на Барбара Флојд. Надевајќи се дека ќе одат на рехабилитација оваа недела, но има некои течност израстоци. (7/23)

 5. Сем Џонс - Брат на Барбара Флојд. Дома и го прават рехабилитација. (7/23)

 6. Fay Грин - Мајка Карен Кук, во очекување на патологија извештај за биопсија, КТ скен покажува ништо ново. Лекар канцеларија е распоред на закажаната средба со хирург за неа. (7/23)

 7. Линда Thies - Преместен во рехабилитација. Братучед на Карен Кук. (7/23)

 8. Рут Калвер - Сестра на пријател Карен Кук, Линда Бол. Рак се врати. Ве молиме да се во молитва за неа. (7/23)

 9. Joyce Gaylor - сестра на Стенли Робертс, таа се уште е со нејзината ќерка, прави рехабилитација и продолжува да се подобрува. (7/23)

 10. Ричард и Жан Грејвс - Пофалба ИЗВЕШТАЈ! Ричард е надвор од болница. Работи на ограничена основа на неговата мамка продавница. Жан е дома и прави добро. (7/21)

 11. Лилијан Кирк - внука на Тереза ​​Leake, 4 години дијагностицирани со сите, еден вид на леукемија. Продолжи да се моли како што таа има хемо. (7/16)

 12. Retha Баркер-дома. Cauterization додека во болница. Уште е многу болен. (7/16)

 13. Кени Hollingsworth - Чичко Челзи, живее во ARKADELPHIA, имаше операција на ракот, а сега е дома. (7/16)

 14. Рандал Паркер - син на Џуди Паркер, нема рак во крвта. Не Дополнителна Ажурирање на располагање. (7/16)

 15. Ентони MEMS - Чувари работат за Лони Флојд. Падна и е во Методистичката болница во Мемфис. Започна хемо. (7/15)

 16. Melissa Фог Браунинг - внука на Лиза скокач. Ќе имаат хемо, радијација не е определено. Ве молиме да се во молитва за неа. (7/15)

 17. Ванда Dillahunty - пријател на радоста Харисон. Губење на нејзината ќерка и вршител на должноста, Гејл Harwell. (7/15)

 18. Ен Мур - преземање на хемо. Ве молиме да се во молитва за неа. (7/15)

 19. Боб Getsinger - Брат на Сју Харис. Инфекција на задното лево пета од тоа да биде во кревет толку многу по операцијата. (7/9)

 20. Бренда Браун - Сопругата на чувар работат за Лони Флојд. Коленото проблеми, не мора коленото капа; прави операцијата на коленото 25 јули ти. (7/7)

 21. Алан Долго II - внук на Оливија Fiorito. Тој е да се има проблеми со левата рака и нога. Ве молиме да се во молитва за него. (7/6)

 22. Woodridge Студентите - Тина Doby, наставник. Ве молиме да се во молитва за студентите на Woodridge. (7/6)

 23. Лин Џонс - братучед на Danny McCollum - Има црниот дроб и рак на дебелото црево; продолжување на хемо терапија. (6/18)

 24. Haley Греј -. Внука на Марија Вилис, ќе биде заминувањето 6/30, за мисија патување со Ворлд вижн, за 11 земји во 11 месеци со тим од 50 Ве молиме да биде во континуирана молитва за неа. (6/2)

 25. Енди Вилијамс Дијагностицирани со болеста на Лу Гериг (4/28)

 26. Марија Џонс - Сестра на Бети Колинс. Здравје, да ги задржи во вашите молитви.

 27. Ким и Стив Dillard - Ве молиме продолжете молитви.

 28. Флора датотеки - здравство. Сестра-во-законот на Рут Перкинс и Јане Fleeman.

 29. Марк Кроули R57393; SUMTER Ки - H1116U; 9544 CR 476 - Б; Bushnell, FL 33.513

Спасение - Бидете во молитва за секој од нив

Ли Крег Марија Марион Марвин Лари Кети Џо Terrylynn Лојд

Џуди бен Кејси Џо Мајкл

Џек Џери Џенифер Гил

Родендени за 23-29 Јули

Vicki Форестер Брајан Херберт Клер Jaynee Хил Ruthie Перкинс

Евелин Tyer Весли Вокер Кајл Вудс Илија Џонс

Министерства на Црквата

Грижат допир - 2-ри и 4-ти вторник на секој месец, Среќна Dayers - 1-ви петок секој месец, Цвет Министерството, жените министерства - Жени на мисија ги исполнува 3 месеци од годината. 1-ви одговор, кошница Министерството, температура Министерството, Предучилишно, млади, Детски министерства - AWANA, бонус поени, Музика, Божјата одредба алишта Closet, катастрофи, Хендикеп рампата Министерството.

_______________________________________________

На прв баптистичката црква ние силно веруваме во моќта на молитвата. Ние направивме оваа молитва барање форма на располагање, така што ќе може да ги споделите со нас како можеме најдобро да се молам за вас. Ако би сакал за вашето барање молитва да останат приватни, ве молиме укажуваат на тоа дека во овој формулар. Сите приватни молитва барања ќе се види само од страна на пастор. Ви благодариме за поднесување на вашите барања молитва и Бог да ве благослови!

Поднесете вашиот Молитва Барање Образец
* Задолжителни полиња


CAPTCHA Image
Освежи ја сликата