Среда вечер Молитва Листа

Превземи молитва листа во Adobe Reader формат со кликнување тука

Прати молитва барање форма е на дното на оваа страница

_______________________________

Јули 16, 2014

Молитва Барања за членови

 1. Шерил Dearing - дома од болница. Чека резултатите од тестот. (7/16)

 2. Жанет Бредшо - вратив на лекар во понеделникот. Таа ќе се има дополнителни жолчното кесе тестови во петокот. Исто така да биде во молитва за г-дин Чарлс Бредшо. (7/14)

 3. FBC младите - Ве молиме да се во молитва за младинска група, како тие се во Хјустон, Тексас на нивните годишни мисија патување во Крстител мисија центри на Хјустон 13-18 јули. (7/9)

Членови и роднини во Асистентката установи

Jenny оператор - Crestpark старечки дом

Кристин Едвардс - Свети Францис Живот центар

Марија Кетрин Флеминг - Живот центар во Конвеј.

Мареј Харис - реката Риџ Рехаб во Wynne

Јуни Merrell-Св. Френсис Живот центар

Евгенија белиот не-Св. Френсис Живот центар

Лоис Тејлор - Сент Францис Живот центар

Костенливи Веб - Сент Францис Живот центар (мама Шарон DeVasier е)

Продолжување Молитва потреби

 1. Пем Riggs

 2. Алберт Луис - простата хирургија 1 август ул

 3. Брет банки

 4. Костенливи Мичел

 5. Joyce Burfield

 6. Кенет Dearing

 7. Елизабет Армстронг

 8. Louise Hollowell

 9. Murrell Квин

 10. Ann Харбин

 11. Марија Вилис

 12. Били Скот

 13. Руби Ирвин

 14. Евелин Dunn

 15. Орален Едвардс

 16. Туп и Марија McNamee - Здравство

 17. Alyene Џонс

 18. Ројс McEuen

 19. Робин Барнс

 20. Сем и Кристи Ролф

 21. Мајк Бендер

 22. Оскар и Дорис Колинс

 23. Евелин Tyer

Сите мажи и жени повикани да активна должност

 1. Caitlin Hargraves-стационирани во Хаваи. Ќерка на Џими и Сузан Hargraves.

 2. Bethny Црно - стационирани во Cheyenne Вајоминг во воздухопловните сили. Ќерка на Mickie Poindexter.

 3. Сем Хофман, син на Ким (Хортон) Flanagan, Литл Рок, стационирани во Форт Бенинг, Џорџија. Внук на Стив и Синди Хортон.

 4. Килибар Дејвис - стационирани во Калифорнија за 2 години. , Неодамна се ожени.

 5. Ентони Dilday, синот зет на генот и Алисон Кроули стационирани во Грузија.

Молитва за семејството и другите членови '

 1. Fay Грин - Мајко, биопсија Карен Кук направи на внатрешниот образ, КТ денес скенирање; резултати во очекување во вторникот. (7/16)

 2. Линда Thies - хоспитализиран во Канзас. Братучед на Карен Кук. (7/16)

 3. Лилијан Кирк - внука на Тереза ​​Leake, 4 години дијагностицирани со сите, еден вид на леукемија. ПОФАЛБА Извештај! Таа е во ремисија, но тоа агресивна 5 недели на хемотерапија. Ве молиме имајте моли! (7/16)

 4. Retha Баркер-дома. Имал срцев удар и cauterization додека во болница. Уште е многу болен. (7/16)

 5. Кени Hollingsworth - Чичко Челзи, живее во ARKADELPHIA, имаше операција на ракот, а сега е дома. (7/16)

 6. Рандал Паркер - син на Џуди Паркер, нема рак во крвта. Не Дополнителна Ажурирање на располагање. (7/16)

 7. Joyce Gaylor - сестра на Стенли Робертс, таа се уште е со нејзината ќерка и прави рехабилитација. Ажурира недостапен во моментот. (7/16)

 8. Wynette цртичка - Сестра на Барбара Флојд. Соба 2435 Крстител Исток. Имаше операција вторник наутро да се цевка извадена. (7/15)

 9. Сем Џонс - Брат на Барбара Флојд. Прави добро. Чека да го добие во рехабилитација. (7/15)

 10. Ентони MEMS - Чувари работат за Лони Флојд. Падна и е во Методистичката болница во Мемфис. Започна хемо. (7/15)

 11. Melissa Фог Браунинг - внука на Лиза скокач, дома. Тумор успешно отстранети. Ќе имаат хемо, радијација не е определено. Ве молиме да се во молитва за неа. (7/15)

 12. Ванда Dillahunty - пријател на радоста Харисон. Губење на нејзината ќерка и вршител на должноста, Гејл Harwell. (7/15)

 13. Ен Мур - преземање на хемо. Ве молиме да се во молитва за неа, како таа го зема третмани. (7/15)

 14. Лоис Престани - пријател на Мери Ен Houser, живее во Западна Елена. Опоравување од падот во декември сега во можност да се вратат на работа. Моли таа може да добие нејзината работа назад. (7/10)

 15. Боб Getsinger - Брат на Сју Харис. Инфекција на задниот дел од лево пета од тоа да биде во кревет толку многу по операцијата. (7/9)

 16. Бренда Браун - Сопругата на чувар работат за Лони Флојд. Коленото проблеми, не мора коленото капа; прави операцијата на коленото 25 јули ти. (7/7)

 17. Алан Долго II - внук на Оливија Fiorito. Тој е да се има проблеми со левата рака и нога. Ве молиме да се во молитва за него. (7/6)

 18. Woodridge Студентите - Тина Doby, наставник. Ве молиме да се во молитва за студентите на Woodridge. (7/6)

 19. Лин Џонс - братучед на Danny McCollum - Има црниот дроб и рак на дебелото црево; продолжување на хемо терапија. (6/18)

 20. Ричард Грејвс - здравство. Тој е во Методистичката долгорочна нега. Тој е да се има проблеми на белите дробови / дишењето. Без дополнителни ажурирање на располагање (6/18)

 21. Haley Греј -. Внука на Марија Вилис, ќе биде заминувањето 6/30, за мисија патување со Ворлд вижн, за 11 земји во 11 месеци со тим од 50 Ве молиме да биде во континуирана молитва за неа. (6/2)

 22. Енди Вилијамс Дијагностицирани со болеста на Лу Гериг (4/28)

 23. Марија Џонс - Сестра на Бети Колинс. Здравје, да ги задржи во вашите молитви.

 24. Ким и Стив Dillard - Ве молиме продолжете молитви.

 25. Флора датотеки - здравство. Сестра-во-законот на Рут Перкинс и Јане Fleeman.

 26. Марк Кроули R57393; SUMTER Ки - H1116U; 9544 CR 476 - Б; Bushnell, FL 33.513

Спасение - Бидете во молитва за секој од нив

Ли Крег Марија Марион Марвин Лари Кети Џо Terrylynn Лојд Џуди бен Кејси Џо Џек Џери Џенифер Гил

Родендени за 16-22 Јули

Карла Хил Чендлер Мартин

Kaitlyn Петерсон Крис Квин

Кристијан Симпатија

На семејството на Бени Вилер

На семејството на Анет Скот:

Посетување: 18:00-08:00 Петок вечер во Погреб Насловна на Steven

Услуги: 02:00 сабота во Погреб Насловна на Steven

Министерства на Црквата подучат допир - 2-ри и 4-ти вторник на секој месец, Среќна Dayers - 1-ви петок секој месец, Цвет Министерството, жените министерства - Жени на мисија ги исполнува 3 месеци од годината. 1-ви одговор, кошница Министерството, температура Министерството, Предучилишно, млади, Детски министерства - AWANA, бонус поени, Музика, Божјата одредба алишта Closet, катастрофи, Хендикеп рампата Министерството.

_______________________________________________

Безбедност Детална

Црквата безбедност

Ние треба мажите за безбедност детали во неделата наутро и навечер, како и средата навечер за време на нашата богослужби. Ве молиме да се во молитва за ова и ако сакате да помогнат, се пријавите листови се достапни во сите foyers или можете да се јавите на црквата канцеларија.

________________________

Хендикеп рампата Министерството

Ако сте заинтересирани за давање на спомен или хонорар, ве молиме сметаат давање на овој фонд.

Хендикеп на логото

_______________________________________________

На прв баптистичката црква ние силно веруваме во моќта на молитвата. Ние направивме оваа молитва барање форма на располагање, така што ќе може да ги споделите со нас како можеме најдобро да се молам за вас. Ако би сакал за вашето барање молитва да останат приватни, ве молиме укажуваат на тоа дека во овој формулар. Сите приватни молитва барања ќе се види само од страна на пастор. Ви благодариме за поднесување на вашите барања молитва и Бог да ве благослови!

Поднесете вашиот Молитва Барање Образец
* Задолжителни полиња


CAPTCHA Image
Освежи ја сликата